DaRk-Scream

dark-scream Forum Aradıgnız Herşey Burda Bilgiler Paylaştıkca Çogalır mp3 , spor , video , program , Şarkı sözleri

AnasayfaAnasayfa  SSSSSS  AramaArama  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

Fireworksta Pattern Text

YazarMesaj
DaRk
Admin

MesajKonu: Fireworksta Pattern Text   Çarş. 03 Eyl. 2008, 14:21

1-Önelikle File/new ile yeni bir çalışma alanı açalım.Sayfamızın boyutlarını ve rengini şekilde görüldüğü gibi verelim.

2- Tools Panelinden Vector araçlarına giderek Text Tool(T)'u seçelim.

3- Ben çalışmamda "OPETH" textini oluşturdum.Siz istediğiniz bir texti yazabilirsiniz.Text renginin de herhangi bir önemi yoktur.

4- Renk paletini açtığımızda alta görülen Fill Optionsu tıklayalım.Daha sonra Pattern'ı seçelim.Bu aşamada textimizin seçili olmasına dikkat edelim.

5-Bu adımda ise Pattern'i seçtikten sonra aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi,Pattern yazan kısmın hemen altında bir açılır menü göze çarpacaktır.Burdan wood2 seçeneğini tıklayalım.Other seçeneğine tıklyarakta bilgisayarmızda bulunan herhangi bir resmi pattern seçenekleri içine alabiliriz.

6- Pattern Textimiz böylece aşğıdaki resimdeki gibi oluşmuş bulunmaktadır.

7-Aynı Pattern resmi ile daha değişik görüntüler elde etmek istersek,öncelikle Tools panelindeki select araçalrına giderek pointer tool(V, 0) seçelim.Diğer resimdeki kare noktaları hareket ettirerek denemeler yapabilirsiniz.

Kullanıcı profilini gör http://dark-scream.yetkin-forum.com

Fireworksta Pattern Text
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SWF Text yardım pls....
» en alttaki text reklamların yazı boyutu ayarlama hakkında
» CS4'e Pattern eklemek ?
» html sayfasi Lütfenn bakin acil yardimmm
» Link Efekti