DaRk-Scream
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DaRk-Scream

dark-scream Forum Aradıgnız Herşey Burda Bilgiler Paylaştıkca Çogalır mp3 , spor , video , program , Şarkı sözleri

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Şehit olacağı biliniyormuş’ gibi askere gönderildi

YazarMesaj
DaRk
Admin
DaRk

Şehit olacağı biliniyormuş’ gibi askere gönderildi Empty
MesajKonu: Şehit olacağı biliniyormuş’ gibi askere gönderildi   Şehit olacağı biliniyormuş’ gibi askere gönderildi Icon_minitimePtsi 01 Eyl. 2008, 13:05

ZMİR'in Yağhaneler Semti'ndeki bombalı saldırıda ağır yaralanan ve tedavi gördüğü ****** Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde şehit olan er 21 yaşındaki Hüseyin Arısoy’un askere giderken arkadaşlarıyla düzenlediği kına gecesi görüntüleri yürekleri dağladı.

Şehit erin, 21 Ekim'de Hakkari Dağlıca'da 12 askerin şehit olmasının ardından düzenlenen ‘Teröre Lanet’ mitingine de katıldığı ortaya çıktı.

Niğde'nin Ulukışla İlçesi'ne bağlı 3 bin nüfuslu Darboğaz Beldesi'nde 6 bin kişinin katıldığı törenin ardından şehitlikte toprağa verilen er Hüseyin Arısoy'un, kına gecesinde çekilen görüntüleri yürek yaktı. Darboğaz Belediye binası önündeki meydanda düzenlenen ve şehidin ailesi, diğer asker yakınları ile birlikte yaklaşık 200 kişinin katıldığı gecede, arkadaşlarıyla halay çekip, çiftetelli oynayan Arısoy'un görüntülerde gülen yüzü dikkat çekiyor. Askere gidecek olmanın mutluluğu yüzüne yansıyan Arısoy'un yaklaşık 2 saat süren kına gecesi asker kınası yakılmasıyla sona eriyor. Gecenin sonunda, şehidin akrabası 16 yaşındaki Gürkan Özkaynak, Kamil Abalıoğlu'nun yazdığı ‘Şehit anası’ adlı şiiri okuyor. ‘Al kanları beyaz kara dökülmüş/Kol kopmuş yavrumun topuk sökülmüş/Duydum ki Mehmet'im ölürken gülmüş/Halbuki ölürken gülünmezmiş’ sözleri olan şiir okunurken bazı kişilerin duygulandığı, Arısoy'un da alkışla destek olduğu görülüyor.

EN BÜYÜK HATIRA

Okunan duygu yüklü şiir, Arısoy'un ‘şehit olacağı biliniyormuş gibi askere gönderildi’ yorumuna neden oldu. Şehitten hatıra kalan bu görüntüleri izleyen yakınları, “O gece bu şiir okunduğunda onun da şehit olacağını nereden bilebilirdik. Oğlumuzu seve seve askere uğurladık. Sanki o okunan şiir, oğlumuzun şehit olacağının habercisiydi” dedi. Şehidin amcası Kenan Arısoy, “Keşke bu acılar hiç yaşanmasaydı. Oğlumuzu gönderdiğimiz gibi yanımızda görmek isterdik ama olmadı. Eline kına yakıp gönderdiğimiz kuzumuzu, kefen içinde aldık” diye konuştu.

TERÖRE LANET MİTİNGİNE KATILMIŞ

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ne bağlı Dağlıca bölgesinde, 21 Ekim'de PKK tarafından pusuya düşürülüp, şehit olan 12 askerin ardından Türkiye genelinde olduğu gibi Darboğaz Beldesi'nde de vatandaşlar, ‘Teröre Lanet’ mitingi düzenlemişti. Sloganların atıldığı yürüyüşün ardından kadın erkek, genç yaşlı yaklaşık 600 kişi, Ulukışla Askerlik Şubesi'ne gidip, ‘Biz de askere gitmek istiyoruz’ diyerek dilekçe vermişti. Şehit olan Hüseyin Arısoy'un da bu gösteriye katılıp, teröre tepkisini dile getirdiği ortaya çıktı. Kalabalıkla birlikte bayrak sallayan ve terör örgütü aleyhine slogan atan Arısoy, mitingden 1 ay sonra askere gitmişti.

Şehit Anası

Dün gece yavrumu rüyamda gördüm
Yün çorap istedi o sabah ördüm
Zarfa Şırnak yazıp postaya verdim
Askerin anası erinmezmiş

Zamanı tez geçti üç ay kalmıştı
Kuşkunun yerini umut almıştı
Cansız hayalim diye resim salmıştı
Belki de gidip de gelinmezmiş

Soğukmuş oralar her taraf karmış
Dağlar amansızmış,yolları darmış
Bastığı yerde de bir mayın varmış
Toprağa basarken bilinmezmiş

Nöbete giderken gününü saymış
Az değil uz değil tam ondört aymış
O gece görmedik bir yıldız kaymış
Yıldız sahibine görünmezmiş

Al kanları beyaz kara dökülmüş
Kol kopmuş yavrumun topuk sökülmüş
Duydum ki Mehmet’im ölürken gülmüş
Halbuki ölürken gülünmezmiş

Yanası yanası ciğer yanası
Yansa da ağlamaz şehit anası
Ananın yaktığı asker kınası
Kıyamete kadar silinmezmiş

https://dark-scream.yetkin-forum.com
DaRk
Admin
DaRk

Şehit olacağı biliniyormuş’ gibi askere gönderildi Empty
MesajKonu: Geri: Şehit olacağı biliniyormuş’ gibi askere gönderildi   Şehit olacağı biliniyormuş’ gibi askere gönderildi Icon_minitimePtsi 01 Eyl. 2008, 13:07

şiir duygulandırıcı Sad
https://dark-scream.yetkin-forum.com

Şehit olacağı biliniyormuş’ gibi askere gönderildi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-